Την πρόκρισή της στον τελικό κυπέλλου φούτσαλ πανηγυρίζει η ΟΜΟΝΟΙΑ/ΑΡΑΡΑΤ U19, καθώς στην ημιτελική φάση πέτυχε εκτός έδρας νίκη σε βάρος της Ανόρθωσης U19, με σκορ 5-3.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με αρκετή ένταση και πάθος. Οι “πράσινοι” στα καθοριστικά σημεία της αναμέτρησης επικράτησαν στις λεπτομέρειες και πέρασαν στον τελικό. Το ημίχρονο είχε ολοκληρωθεί στο ισόπαλο 2-2, ενώ το πέμπτο γκολ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ/ΑΡΑΡΑΤ επιτεύχθηκε στην εκπνοή.

Σκόρερ του “τριφυλλιού” ήταν οι Νικόλας Χανναππάς, Σάββας Πογιατζής, Μάμας Λοΐζου, Τάχα Ελ Κεββέ και Αλέξης Τσίτσος.
Το Τμήμα Φούτσαλ εκφράζει τις ευχαριστίες του στην Ανόρθωση για τη φιλοξενία.

Ο δεύτερος ημιτελικός μεταξύ της ΑΕΛ και της ΑΜΕΚ Καψάλου, θα πραγματοποιηθεί απόψε. Ο τελικός κυπέλλου θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.

Σημειώνεται ότι η σημερινή ομάδα των U19 είχε κατακτήσει πέρσι το νταμπλ στην κατηγορία U17, ενώ τα τελευταία δύο χρόνια παραμένει αήττητη, έχοντας φέρει μόνο δύο ισοπαλίες.