Δεν έκανε καλή αρχή στους ημιτελικούς η ΟΜΟΝΟΙΑ/ΑΡΑΡΑΤ, καθώς ηττήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι από την Ανόρθωση απόψε στο στάδιο «Ελευθερία».

Στην κανονική διάρκεια ο αγώνας ήρθε ισόπαλος 4-4 και στα πέναλτι κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι με 2-3.

Ο προπονητής της ομάδας μας, Κώστας Πολυβίου, ξεκίνησε τον αγώνα με τους Σκαμπύλη(τ), Πρέα, Σέζαρ, Ανδρέου και Μανώλη.

Οι «πράσινοι» ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο μέρος και ευτύχησαν να ανοίξουν γρήγορα το σκορ, μόλις στο 7’΄με των Ανδρέου και ένα λεπτό μετά να κάνουν το 2-0 με σκόρερ τον Μανώλη. Η ομάδα μας εξακολούθησε να επιτίθεται με φυσικό επακόλουθο να γίνει το 3-0 στο 17’ με σκόρερ αυτή τη φορά τον Στυλιανού.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε νωθρά και έδωσε το δικαίωμα στον αντίπαλο να σκοράρεις δις στο 22’ και 25’ για να έρθει αμέσως, μετά ο Πρέα στο 27’ να κάνει το 4-2. Η Ανόρθωση συνέχισε να πιέζει και κατάφερε να σκοράρει στο 32’ και στο τέλος στο 38’ να κάνει το 4-4, στέλνοντας τον αγώνα στην παράταση.

Οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο γκολ στην δεκάλεπτη παράταση, με αποτέλεσμα να οδηγηθούν στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο Πρεά ήταν ο μοναδικός παίκτης που αστόχησε στα πέναλτι με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα με 2-3.

Ο επόμενος αγώνας με την ομάδα της Αμμοχώστου θα γίνει σε μια εβδομάδα στη Λάρνακα.