Για 69 λεπτά αγωνίστηκε ο Ανδρέας Κατσαντώνης στο πρώτο παιχνίδι της Εθνικής Νέων με αντίπαλο την Σερβία, στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάγεται στην Ιρλανδία. Η Σερβία κέρδισε τον αγώνα με 1-0.

Η εθνική μας θα μπορούσε να είχε βαθμολογικό κέρδος από το παιχνίδι, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο έχασε πολύ καλές ευκαιρίες, για να ισοφαρίσει το γκολ που δέχτηκε στο 16΄ από τον Γιοβάνοβιτς. Μάλιστα, ο Ανδρέας Κατσαντώνης ήταν πρωταγωνιστής στην κορυφαία φάση του αγώνα, όταν στο 73΄ συνεργάστηκε εξαιρετικά με τους Μιχάλη Χαραλάμπους και Παναγιώτη Λουκά, ωστόσο το πλασέ του τελευταίου έφυγε μόλις έξω.

Επόμενος αντίπαλος μας η Ιρλανδία το ερχόμενο Σάββατο στο Waterford.

Στον άλλο σημερινό αγώνα του ομίλου μας Ιρλανδία και Αζερμπαϊτζάν έφεραν ισοπαλία 0-0.