Άλλη μία νίκη πανηγύρισε απόψε η ΟΜΟΝΟΙΑ, η οποία επιβλήθηκε εκτός έδρας της ΑΕΚ Καραβά με 1-3 σετ, σε αγώνα που έγινε στο «Σπύρος Κυπριανού» στο πλαίσιο τις 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι «πράσινοι» μπήκαν δυνατά στον αγώνα και κέρδισαν σχετικά εύκολα τα πρώτα δύο σετ με 19-25 και 15-25 αντίστοιχα. Στο τρίτο σετ η γηπεδούχος ομάδα ανέβασε την απόδοσή της σε μια προσπάθεια να ξαναμπεί στον αγώνα κερδίζοντας το σετ με 29-27. Η ομάδα μας όμως δεν άφησε άλλα περιθώρια στον αντίπαλο κερδίζοντας το τέταρτο σετ με 23-25 κάνοντας το τελικό 1-3.

Η αποψινή νίκη ανέβασε την ομάδα μας στους εικοσιένα βαθμούς, μετρώντας επτά νίκες και μία ήττα σε οκτώ αγώνες πρωταθλήματος.

Πλέον, η προσοχή όλων στις τάξεις των «πρασίνων» στρέφεται στον πολύ σημαντικό επαναληπτικό αγώνα της ερχόμενης Τετάρτης με την Ελβετική Αμρισβίλ για το Cev Cup όπου θα γίνει η μεγάλη προσπάθεια για ανατροπή του 3-0 του πρώτου αγώνα.