Tην ήττα με 3-0 σετ γνώρισε απόψε η ΟΜΟΝΟΙΑ απέναντι στην Ελβετική Amriswil στον πρώτο αγώνα για τον Β’γύρο του CEV Cup.

Την αρχική εξάδα αποτέλεσαν οι Γκούσμαν, Προδρόμου, Αλεξίου, Μπάγκρεϊ, Σιντιμπέ και Φελίξ ενώ λίμπερο ήταν ο Παπαχριστοδούλου.

Οι «πράσινοι» μπήκαν κάπως μουδιασμένοι ενώ αντιμετώπισαν δυσκολία με το χαμηλό ύψος της οροφής και με το μπλοκ καθ’ όλη την διάρκεια του ματς. Το πρώτο σετ το κέρδισαν οι γηπεδούχοι με 25-19, ενώ στο δεύτερο σετ, αν και η ΟΜΟΝΟΙΑ βρέθηκε μπροστά με 24-20 τελικά το έχασε με 28-26. Το 3ο και τελευταίο σετ έληξε και αυτό υπέρ των γηπεδούχων, με 25-20.

Οι ελπίδες της ομάδας πλέον στρέφονται στον επαναληπτικό, στις 20/12, στο Στάδιο Ελευθερία, όπου χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 για να οδηγηθεί ο αγώνας στο golden set.