Εντυπωσιακή πρόκριση στο Final Four πανηγύρισε η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, η οποία επιβλήθηκε με 5-0 της Χρυσομηλιάς Αγ. Αμβροσίου, μετά από σπουδαία εμφάνιση.

Οι «πράσινες» ήταν σοβαρές και πειθαρχημένες από το ξεκίνημα και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 9’ με γκολ της Χρυστάλλας Χαραλάμπους, ενώ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, στο 41’, η Ευδοκία Ευθυβούλου έκανε το 2-0. Ίδια εικόνα επικράτησε και στο δεύτερο ημίχρονο, ΟΜΟΝΟΙΑ να έχει την υπεροχή και την Ευθυβούλου να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό της γκολ, στο 64’. Τρία λεπτά αργότερα η Σάρα Παπαδοπούλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 και στο 70’ η Αναστασία Παναγή έγραψε το τελικό 5-0.

Μετά τη σημερινή επιτυχία, το «τριφύλλι» περιμένει την κλήρωση για το Final Four, η οποία θα πραγματοποιηθεί αύριο.