Στο ισόπαλο 2-2 έμεινε η ΟΜΟΝΟΙΑ σε παιχνίδι με αντίπαλο τον Άρη, στη Λεμεσό, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Πολύ καλό ρυθμό είχε η ΟΜΟΝΟΙΑ στο ξεκίνημα, πίεσε τον Άρη και έφτιαξε στο 8’ την πρώτη καλή ευκαιρία στο παιχνίδι, όταν ο Νταρμπισάιαρ, μετά από μπαλιά του Μαργκάσα, πλάσαρε τον Νουρεντινοσκι, όμως ο Κυριάκου προ της γραμμής έδιωξε σωτήρια. Η πίεση των «πράσινων» συνεχίστηκε, κάτι που είχε ως αποτέλεσμα τη δημιουργία άλλων δυο σπουδαίων φάσεων, αρχικά με κεφαλιά του Νταρμπισάιαρ στο 17’ και στη συνέχεια με τον Άλεξ στο 20’. Στη συνέχεια ο Άρης είχε δυο καλές προσπάθειες, στο 22’ με τον Γιούσεφ και στο 23’ με τον Ντρομπάροφ, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Φελτχούιζεν. Το 0-1 έγινε στο 36’ με εκτέλεση πέναλτι του Νταρμπισάιαρ, το οποίο είχε κερδίσει ο ίδιος μετά από ανατροπή του. Ο Άρης απάντησε άμεσα, καθώς τρία λεπτά αργότερα ο Φραγκος με πλασέ εντός περιοχής, έφερε το ματς στα ίσα.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου ο Άρης πέτυχε και δεύτερο γκολ, με κεφαλιά του Φράγκου στο 51’. Η ΟΜΟΝΟΙΑ προσπάθησε να αντιδράσει και τα κατάφερε στο 69’, όταν μετά από σέντρα του Τζαΐλσον, ο Μαργκάσα με κεφαλιά από την καρδιά της άμυνας πέτυχε το 2-2. Έξι λεπτά αργότερα ο Νταρμπισάιαρ έφυγε στην πλάτη της αμυνας, ομως το συρτό σουτ που επιχείρησε έφυγε μόλις έξω. Πολύ κοντά σε τρίτο γκολ έφτασε, επισης, το «τριφύλλι» στο 89’, μετά από κεφάλια του Λοπες που αποκρούστηκε εντυπωσιακα από τον Νουρεντινόσκι, ενώ κλασική ευκαιρία χάθηκε και σε χρόνους καθυστερήσεων, με το κοντινό σουτ του Κατελάρη να φεύγει έξω.