Εντυπωσιακή παρουσία κατέγραψε η ΟΜΟΝΟΙΑ στα πρωταθλήματα αντοχής και χρονομέτρου ποδηλασίας δρόμου. Ειδικά στις κατηγορίες Παίδων και Μάστερ 2, το “τριφύλλι” πέτυχε το 1, 2, 3, ντύνοντας καταπράσινα τα βάθρα.

Η Δήμητρα Κουκουμά κέρδισε την πρωτιά και στους δύο αγώνες Νεανίδων και με την εξαιρετική της παρουσία άφησε υποσχέσεις για πολύ καλύτερη συνέχεια.

Στην κατηγορία Παίδων, οι αθλητές μας κέρδισαν με μεγάλη διαφορά τον αγώνα της αντοχής.

Ο Κώνσταντίνος Παυλίδης κυριάρχησε στην κατηγορία Παίδων, έχοντας άψογη συνεργασία με τους συναθλητές του, ιδιαίτερα με τον Χριστόδουλο Νικηφόρου, ο οποίος προερχόταν από αποχή λόγω τραυματισμού, όμως φανερώνοντας ψυχικά αποθέματα κατέκτησε τη 2η θέση. Ο Αντρέας Κωνσταντίνου , ο νεαρότερος της παρέας, έκανε την έκπληξη ανεβαίνοντας στην 3η θέση, μετά από μια αξιέπαινη προσπάθεια.

Στους Μάστερ 2, ο Στράτος Ευστρατίου έχοντας περισσότερες δυνάμεις από τους υπόλοιπους στο τελικό σπριντ κέρδισε την 1η θέση, με τον Μιχάλη Θεοχάρους να τον ακολουθεί στην 2η θέση και τον Αλέξη Κέστα στην 3η θέση.

Στις Κορασίδες, η Ελένη Κουκουμά κάνοντας καλό αγώνα κατέλαβε την 3η θέση στην πρώτη της χρονιά στην κατηγορία.

Σπουδαία παρουσία κατέγραψαν και οι υπόλοιποι αθλητές μας, αναμένουμε όμως τα επίσημα αποτελέσματα για τις τελικές κατατάξεις τους.

Συνολικά η ΟΜΟΝΟΙΑ κατέκτησε έξι Πρωταθλήματα. Αξίζουν συγχαρητήρια στους αθλητές, προπονητές, τεχνική υποστήριξη και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους χορηγούς της ομάδας μας.

Αναλυτικά

Πρωτάθλημα Αντοχής Δρόμου

Πρωταθλήτρια στις Νεανίδες η Δήμητρα Κουκουμά
Πρωταθλητής στους Παίδες ο Κωνσταντίνος Παυλίδης, δευτεραθλητής ο Χριστόδουλος Νικηφόρου, Τριταθλητής ο Αντρέας Κωνσταντίνου
Πρωταθλητής στους Μάστερ 2 ο Στράτος Ευστρατίου, δευτεραθλητής ο Μιχάλης Θεοχάρους και Τριταθλητής ο Αλέξης Κέστας