Την ήττα με 3-2 σετ από τον Παφιακό γνώρισε απόψε η πετοσφαιρική ομάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Οι «πράσινοι» προσπάθησαν για τη νίκη που θα τους έβαζε γερά στο κόλπο του τίτλου αλλά δεν τα κατάφεραν και μετά από τρεις συνεχόμενες κατακτήσεις πρωταθλήματος, έμειναν στη 2η θέση.

Η ομάδα μας μπήκε με αποφασιστικότητα στον αγώνα κερδίζοντας το πρώτο σετ με 22-25, για να απαντήσουν οι γηπεδούχου στο δεύτερο σετ με 25-18. Με το ίδιο σκορ ο Παφιακός πήρε το τρίτο σετ, αλλα η ομάδα μας ισοφάρισε σε 2-2 στο τέταρτο σετ με σκορ 22-25.

Τα πάντα κρίθηκαν στο time break με την ΟΜΟΝΟΙΑ αρχικά να μπαίνει μπροστά με 5-7 και ακολούθους τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή κερδίζοντας το σετ με 15-12 και κατ’ επέκταση το φετινό πρωτάθλημα.

Το «τριφύλλι» καλείται να αφήσει πίσω του την απώλεια του τίτλου και να στρέψει την προσοχή του στο θεσμό του κυπέλλου.