Έξι τμήματα του ΑΣΟΛ έδωσαν αγώνες την εβδομάδα που μας πέρασε.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΑΝΔΡΕΣ
Ισόπαλη χωρίς γκολ απέναντι στην Ανόρθωση, αναδείχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της β’ φάσης του πρωταθλήματος. Δοκάρι είχαμε στο 49’ με κεφαλιά του Λούφτνερ. Η ομάδα μας εξακολουθεί να βρίσκεται στην 1η θέση με 60 βαθμούς, έχοντας αγώνα περισσότερο από την ΑΕΛ που ακολουθεί.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ
H oμάδα μας έχασε από την πρωτοπόρο Apollon Ladies με 4-0. Παρέμεινε στην 3η θέση της βαθμολογίας με 37 βαθμούς.

ΦΟΥΤΣΑΛ
Η φουτσαλική μας ομάδα επικράτησε της ΑΕΛ με 7-3 εκτός έδρας στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου και απέκτησε πλεονέκτημα για πρόκριση στον τελικό. Σκόρερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ οι Μαντέλλι (4), Πρέα (2) και Χ. Στυλιανού. Ο επαναληπτικός θα διεξαχθεί σήμερα 08/03.

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ
Δύο αγώνες για την καλαθοσφαιρική μας ομάδα που ηττήθηκε 86-88 από τον ΑΠΟΕΛ για τα playoffs και 79-86 στην παράταση από την ΑΕΚ για το κύπελλο, μένοντας εκτός final four. Στο πρωτάθλημα βρίσκεται στην 6η θέση με 29 βαθμούς.

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΑΝΔΡΕΣ
Η πετοσφαιρική μας ομάδα επικράτησε εντός έδρας του Παφιακού με 3-0 σετ (25-21, 25-21, 25-18) και της ΕΝΠ με με το ίδιο σκορ (25-22, 25-16, 25-22). Παρέμεινε αήττητη για 19ο παιχνίδι και πλέον είναι “αγκαλιά” με τον τίτλο!

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Μία νίκη και μία ήττα για την ομάδα μας. Αρχικά επικράτησε με 3-0 σετ της Αναγέννησης Δερύνειας για την 9η αγωνιστική και ακολούθως έχασε απο τον Δικέφαλο Γερίου με το ίδιο σκορ. Η ομάδα μας βρίσκεται στην 3η θέση με 20 βαθμούς.