Πέντε τμήματα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ είχαν αγωνιστικές υποχρεώσεις την εβδομάδα που μας πέρασε.

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

Tην 8η της στο πρωτάθλημα, πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ, αφού κέρδισε τον ΑΠΟΠ στο κλειστό του Αγίου Δομετίου με 87-64 και κλείδωσε θέση στην εξάδα και τα play offs του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα: 22-25, 42-38, 68-52, 87-64

Οι πόντοι: Γκαρθ 17 (2), Γκαμπλ 21, Πηλακούτας 5 (1), Τρετιακόβ 20 (1),Τσάφι 12 (1), Γεωργακούδης 3 (1), Καραγιάννης, Καραμπατάκης 2, Στυλιανού 3 (1), Πολυκάρπου 2, Χατζηλέρης 2

ΦΟΥΤΣΑΛ

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας, που επικράτησε της ΑΕΚ με 2-0 στη Λάρνακα.Η ΟΜΟΝΟΙΑ έφτασε τους 10 βαθμούς σε 5 αγώνες και ισοβαθμεί στη 2η θέση με την ΑΕΛ.

Σκόρερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ οι Μαντέλλι και Αλεξίου.

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ – ΑΝΔΡΕΣ

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην Α’ φάση του πρωταθλήματος η ομάδα μας, που κέρδισε την Νέα Σαλαμίνα εκτός έδρας με 1-3 σετ (18-25, 25-23, 21-25, 23-25) και τερμάτισε στην κορυφή της βαθμολογίας αήττητη. Η Ομόνοια πέτυχε την 16η σερί νίκη σε ισάριθμους αγώνες και διατήρησε την διαφορά των 8 βαθμών από τη 2η Ανόρθωση.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΑΝΔΡΕΣ

Η ομάδα μας κέρδισε την Δόξα στο Μακάρειο με 3-0, μετά από πολύ καλή εμφάνιση και από τέρματα που πέτυχαν οι Τσέποβιτς (22′) και Παπουλής (67′, 85′ πεν). Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 47 βαθμούς.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ – ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Στην πρεμιέρα της Β’ φάσης του πρωταθλήματος, η ομάδα μας αν και προσπάθησε, ηττήθηκε στο εκτός έδρας ντέρμπι από την Νέα Σαλαμίνα με 2-1 και έμεινε έξι βαθμούς πίσω από το κυνήγι της 2ης θέσης.

Το σκορ άνοιξε στο 39ο λεπτό η Άντρη Βιολάρη, στο 41ο λεπτό η Σάρα Παπαδοπούλου ισοφάρισε σε 1-1 για την ΟΜΟΝΟΙΑ και στο 45ο λεπτό η Μαρία Ιωάννου έδωσε εκ νέου προβάδισμα, στη Νέα Σαλαμίνα.

Η  ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στην 3η θέση με 47 βαθμούς.