Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις το 2015 η Papa John”s ΟΜΟΝΟΙΑ, η οποία κέρδισε με 3-1 σετ (16-25, 25-22, 25-18, ) την Ανόρθωση, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο στάδιο “Ελευθερία”, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Αυτή ήταν η ένατη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας, με την οποία πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στη συγκομιδή της και έκανε άλλο ένα βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Πιο δυνατά μπήκε στον αγώνα η Ανόρθωση, η οποία άρχισε νωρίς να φτιάχνει διαφορά στο σκορ (8-14) και παρά την προσπάθεια της ομάδας μας να πλησιάσει (12-16), στα κρίσιμα σημεία του σετ κατάφερε να μείνει σε θέση οδηγού και στο τέλος να κερδίσει με 16-25, φτάνοντας στο 0-1.

Ισορροπημένο ήταν στο ξεκίνημά του το δεύτερο σετ (4-4), με την ομάδα μας να δείχνει αποφασιστικότητα και να παίρνει το πρώτο προβάδισμα (8-5), το οποίο με ανεβασμένη απόδοση και σταθερότητα διατηρούσε (17-14), ενώ στα τελικά στάδια με αποφασιστικότητα και καθαρό μυαλό έφτασε στο 25-22 και στο 1-1.

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε το τρίτο σετ για την ομάδα μας, καθώς με καλό ρυθμό πήρε νωρίς προβάδισμα (7-3), ωστόσο οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση κατάφεραν να ισοφαρίσουν (12-12), με την ομάδα μας να δείχνει χαρακτήρα νικητή και με ψυχραιμία να προηγείται ξανά (20-15) και να φτάνει στο 2-1 με σκορ 25-18.

Φουριόζα ξεκίνησε το τέταρτο σετ η ομάδα μας, η οποία “έκτισε” σημαντικό προβάδισμα από νωρίς (5-1), το οποίο με αγωνιστική συνέπεια διατηρούσε (10-4), ενώ όσο ο χρόνος περνούσε με συγκέντρωση και πειθαρχία αύξανε τη διαφορά (16-6), μέχρις ότου φτάσει άνετα στο 3-1 με σκορ 25-10.