Έγραψε ιστορία η εξαιρετική ομάδα πετόσφαιρας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, η οποία με τη νίκη της, με σκορ 3-1, σε βάρος της Ανόρθωσης, στο πλαίσιο της 20ης και τελευταίας αγωνιστικής, κατέκτησε το 2ο πρωτάθλημα στην ιστορία της, πετυχαίνοντας 20 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια!

Παράλληλα, οι “πράσινοι” με τη νέα τους επιτυχία διεύρυναν στις 25 τις συνεχόμενες νίκες τους σε όλες τις διοργανώσεις (24 σε αγώνες πρωταθλήματος) και έτσι συνεχίζουν να κυνηγούν το ιστορικό ρεκόρ που έχει δημιουργηθεί στη δεκαετία του ”80 (περισσότερες από 50 συνεχόμενες νίκες).

Για την ιστορία να αναφέρουμε πως η ομάδα μας κέρδισε το πρώτο σετ με 25-16, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 κερδίζοντας το δεύτερο σετ με 23-25, ενώ ακολούθως η ΟΜΟΝΟΙΑ κέρδισε τα επόμενα δύο σετ με 25-14 και 25- 20, φτάνοντας στο τελικό 3-1.